Цивільний (гражданский) кодекс України

Головна >> Про 85-річчя ЛКСМУ та посилення ролі молодіжних громадських організацій у виховній роботі з молоддю

Про 85-річчя ЛКСМУ та посилення ролі молодіжних громадських організацій у виховній роботі з молоддю

ПОСТАНОВА

ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про 85-річчя ЛКСМУ та посилення ролі молодіжних громадських організацій у виховній роботі з молоддю

( Відомості Верховної Ради (ВВР), 2004, N 20-21, ст.306 )

26 червня 2004 року виповнюється 85 років з дня заснування комсомолу України, школу якого пройшли мільйони юнаків та дівчат. Чимало з них і сьогодні працюють на справу розбудови незалежної Української держави.

Свого часу комсомол накопичив цінний досвід творчої роботи, патріотичного загартування молоді, здобув повагу у людей. Комсомольці піднімали країну в роки довоєнних п'ятирічок, зводили гіганти індустрії, невтомно трудилися у сільському господарстві, захищали честь і свободу рідної Вітчизни у роки Великої Вітчизняної війни.

Яскравою сторінкою в трудовий літопис України увійшов подвиг комсомолу в період повоєнного відродження - відбудова зруйнованих міст і сіл, спорудження комсомольських шахт у Донбасі, освоєння космосу, рух сільської молоді під девізом "Станемо врівень з героями", досягнення студентських будівельних загонів.

Головним завданням комсомолу України була боротьба за знання, піднесення культури, фізичне загартування молоді, формування здорового способу життя. Він завжди відстоював принципи дружби і братерства між народами, боровся за мир в усьому світі.

Комсомольські організації виховували у підростаючого покоління любов до Батьківщини, повагу до старших, сприяли виробленню у юнаків та дівчат активної життєвої позиції. Саме тому кращий досвід роботи комсомолу потребує сьогодні поширення та підтримки.

У зв'язку з 85-ю річницею утворення комсомолу України, враховуючи значний внесок комсомолу в розвиток держави, Верховна Рада України постановляє:

1. Підтримати ініціативу ветеранів комсомолу України (ЛКСМУ), комсомольських організацій про відзначення 85-ї річниці комсомолу України на державному рівні.

2. Рекомендувати місцевим державним адміністраціям, органам місцевого самоврядування здійснити необхідні заходи щодо відзначення ювілею комсомолу України, у тому числі:

надати дієву допомогу громадським організаціям у здійсненні відповідних заходів;

проаналізувати і вжити заходів щодо посилення контролю за дотриманням вимог законодавства про реалізацію державної молодіжної політики в Україні;

зосередити зусилля відповідних підрозділів державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування щодо забезпечення зайнятості молоді, надання першого робочого місця, здобуття освіти, формування здорового способу життя.

3. Рекомендувати Кабінету Міністрів України розробити план заходів з нагоди цієї дати, в якому передбачити:

проведення урочистих зборів та святкового концерту у столиці України місті-герої Києві;

вшанування на місцях ветеранів комсомолу та кращих представників сучасної молоді України;

впорядкування пам'ятних місць, пам'ятників і обелісків, пов'язаних з історією ЛКСМУ, музеїв комсомольської слави, відкриття нових експозицій у діючих музейних установах, виставок молодіжної літератури в середніх та вищих навчальних закладах;

організацію спортивних змагань, естафет пам'яті, культурно-масових заходів тощо;

доповнення навчальних програм для загальноосвітніх навчальних закладів вивченням історії ЛКСМУ;

проведення в навчальних закладах виховних годин з історії ЛКСМУ із залученням ветеранів комсомолу;

виділення необхідних коштів для проведення зазначених заходів та розробку відповідних рекомендацій місцевим органам виконавчої влади.

4. Рекомендувати Державному комітету телебачення і радіомовлення України забезпечити висвітлення у засобах масової інформації заходів, присвячених 85-й річниці ЛКСМУ.

5. Голові Верховної Ради України у червні 2004 року провести зустріч з ветеранами комсомолу та сучасним активом ЛКСМУ.

6. Комітету Верховної Ради України з питань молодіжної політики, фізичної культури, спорту і туризму провести у Комітеті слухання про підвищення ролі молодіжних та дитячих організацій у патріотичному і моральному вихованні юнаків та дівчат.

7. Рекомендувати Львівській обласній раді відмінити Розпорядження Голови Львівської обласної Ради від 27 серпня 1991 року щодо припинення діяльності Львівської обласної організації ЛКСМУ (МДС) "за участь у антидержавному путчі" як необґрунтоване.

8. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України з питань молодіжної політики, фізичної культури, спорту і туризму.

Голова Верховної Ради України

В.ЛИТВИН

м. Київ, 2 березня 2004 року
N 1559-IV


Сайт "Цивільний кодекс України" — громадський проект Компанії Wizardry © Copyright © 2022 . Sitemap
Создание сайта - Wizardry